Sprzęt do krewetkarium

Akwarium Opti White 30L firmy Diversa – ok. 120 zł

Wybrałem akwarium Opti White ponieważ diametralnie różni się jego wygląd od akwarium ze zwykłej szyby. Przy dobrym oświetleniu akwarium świetnie wygląda. Chociaż koszt takiego akwarium jest trochę większy to naprawdę warto zainwestować.

Lampka DecoLight Duo Plant firmy Aquael – ok. 110 zł

Szukałem taniej, dobrze prezentującej się lampki. Wybór padł na Decolight Duo Plant od Aquaela. Dzięki tej lampce roślinki dobrze rosną, a nasze krewetki dobrze się prezentują.

Filtr zewnętrzny FZN-1 firmy Aquael – ok. 80 zł

Wybór padł na filtr kaskadowy Aquaela przeznaczony do zbiorników o litrażu 20-100L. Filtr jest stosunkowo tani, bardzo cichy i można go fajnie zabezpieczyć, aby nie zrobił krzywdy naszym krewetkom. Jak to zrobić opisałem na stronie z przygotowań mojego zbiornika.

Podłoże Amazonia Powder firmy ADA 3L – ok. 120 zł

Jest to nowa ulepszona formuła podłoża w wersji POWDER, będąca połączeniem zalet dotychczasowych wersji podłoża: Amazonia I (żyzność) i Amazonia II (klarowność wody). Idealnie nadaje się do krewetkarium. Krewetki pięknie na nim wyglądają, a roślinki szybko rosną.

Preparaty Bio Digest, Bioptim, Stop Ammo – ok. 20 zł

Są to produkty firmy Prodibio, które możecie zakupić po 1 ampułce.
Należy je używać w najmniejszych dawkach zalecanych przez producenta. Pomogą one w przyśpieszeniu startu zbiornika i zaszczepieniu „dobrych” bakterii nitryfikacyjnych.

Filtr RO3 75 GPD (odwróconej osmozy) – ok. 155 zł

Na początku obawiałem się dużych kosztów związanych z kupnem filtra, ale nie było tak źle. Filtr kupiłem na allegro za niecałe 160 zł i zamontowałem bez najmniejszych problemów. Dzięki niemu mogę zapewnić idealne parametry wody dla krewetek Crystal Red. Nie mam też problemów z glonami.
Po filtracji woda ma parametry: GH=0, KH=0 oraz PH=6.2.

Preparat Mineral Plus, Bee Shrimp GH – ok. 110 zł

Produkty te podnoszą wartość GH w naszym zbiorniku oraz dostarczają niezbędnych mikroelementów, które uzdatnią odpowiednio wodę dla naszych krewetek. Krewetki są dzięki temu ładniej wybarwione, lepiej się czują i szybciej rozmnażają.

Testy wody PH, GH, KH firmy ZOOLEK – ok. 40 zł

Wybrałem testy firmy ZOOLEK, gdyż są stosunkowo tanie i w miarę dobre. Nie potrzebowałem bardzo dokładnych pomiarów, a jedynie orientacyjne. Używam ich sporadycznie do kontroli parametrów wody.